Sık Sorulan Sorular

Üyelerimizin sıkça sormuş olduğu soruları sizin için derledik. Aklınıza takılan diğer tüm sorular için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Petra TV yayınlarını sorunsuz izleyebilmeniz için önerimiz min. 16 MBPS hızında stabil bir bağlantıdır. İnternet hızınız stabil ve 16 MBPS üzerinde olduğu sürece yayınlarımızı sağlıklı şekilde izleyebilirsiniz.

Petra TV yayınlarını bilgisayar, akıllı telefon, tablet, TV box veya Smart/Android TV'nizin olduğu her yerde izleyebilirsiniz.

Ödeme işlemlerini WhatsApp hattımızdan bize ulaşıp gerekli yönergeleri aldıktan sonra gerçekleştirebilirsiniz.

Size uygun paketi talimatlara göre satın alıktan sonra kullanıcı bilgileriniz anında oluşturulup WhatsApp üzerinden tarafınıza iletilecektir.

En iyi ve en güncel hizmeti sunmak adına Petra TV içerikleri tarafımızdan sürekli güncellenmektedir. İstediğiniz tüm güncel içerikleri Petra TV kalitesiyle izleyebilirsiniz.

Bu durumun birçok sebebi olabilir, biz kendi tavsiyelerimizi sıralayacağız.

Yayın kaynaklı bir sorun bulunmadığı sürece sorununuz bu şekilde çözüme kavuşmuş olacaktır.

• Yoğunluk olacağını bildiğiniz zamanlarda modeminizi fişten çekip 30-60 sn sonra tekrar takın ve bağlantının oturmasını bekleyin.

• Yayınları izlerken başka cihazlardan yoğun internet kullanımının olmadığına emin olun (online oyun/torrent kullanımı/yüksek boyutlu videolar izlenmesi).

• Aynı içeriği barındıran alternatif kanalları deneyin, en sağlıklı izleyebildiğiniz kanalda kalın.

• Petra TV, yayınlarının ethernet (kablolu bağlantı) ile izlenmesini önermektedir, bu imkana sahip değilseniz eğer mümkün olabildiğince 5GHZ kablosuz ağ bağlantısı üzerinden izlemeye dikkat edin.

• Kullandığınız cihaz veya player uygulamanız Petra TV yayın kalitesi için yetersiz kalabilir (özellikle eski model cihazlar), bu durumda yayınları daha üst donanıma sahip cihazlardan izlemeyi deneyebilir veya bizze ulaşarak içerik listenizin kısılmasını talep edebilirsiniz.

• Internet bağlantınız yetersiz kalıyor olabilir. Bunu anlamak için hız testi sayfamızdan lokasyonu Frankfurt seçerek hız testi gerçekleştirebilirsiniz. Bu testte hız değeriniz 16 mbps ve üstü, ping değeriniz ise 65 ms veya altı olmalıdır. Bu değerlerden uzaklaşıldıkça yayınların stabilitesi azalacaktır.

• Yayınları bir de mobil veriden bağlanarak kontrol edin.

• Tüm bu maddeleri eksiksiz şekilde kontrol ettikten sonra sorununuz hâlâ devam ediyorsa bize ulaşın, sorununuzu en kısa sürede çözüme kavuşturmaya çalışacağız.